Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Grily na dřevěné uhlí

Zahradní grily na dřevěné uhlí nabízejí jedinečný zážitek z grilování. Grilovat můžete maso, ryby, sýry, zeleninu nebo dokonce houby. Záleží jen na vás, na co dostanete chuť. Grily na dřevěné uhlí jsou různé, poradíme vám, jak se orientovat v jejich nabídce a na které vlastnosti se zaměřit při výběru.

Objevte všechny grily na dřevěné uhlí

Zahradní grily na dřevěné uhlí jsou dostupné v několika provedeních, které se liší především svou velikostí a způsobem grilování. K výběru jsou:

 • Přenosný gril na dřevěné uhlí – velmi snadno se dá rozložit a složit, díky čemuž je vhodný na dovolené v kempu, stanu nebo karavanu. Kompaktní rozměry zároveň umožňují jeho snadnější skladování.
 • Kotlový gril na dřevěné uhlí – jeho součástí je poklop, díky kterému jsou grilované pokrmy chráněny před větrem nebo nepříznivým počasím.
 • Bezkouřové grily na dřevěné uhlí – mají speciálně upravenou konstrukci, která spolu s ventilátorem zajišťuje, že gril na dřevo neprodukuje žádný kouř.
 • Gril na dřevěné uhlí s udírnou – vyznačuje se velkou kapacitou a kromě grilování umožňuje i uzení.
 • Gril na dřevěné uhlí na kuře – součástí balení je otáčecí vidlice, na kterou je možné napíchnout kuře nebo kachnu, které se tak lépe opeče ze všech stran.

Pokud hledáte gril na grilování v interiéru nebo jsou pro vás jiné nevýhody grilu na uhlí omezující, zkuste zvážit koupi elektrického nebo plynového grilu. Elektrické grily jsou dostupné v různých provedeních a hodí se do téměř každé domácnosti. Umožňují nastavení různých teplotních stupňů a liší se také grilovací plochou. K výběru jsou i plynové grily, které se snadněji čistí a šikovně připraví jídlo pro celou vaši rodinu.

Výhody

 • nízká pořizovací cena
 • díky vysokým teplotám je příprava pokrmů rychlá
 • typická vůně dřeva je nenahraditelná
 • přímé a nepřímé grilování

Nevýhody

 • nutnost dokupování briket, uhlí nebo dřeva
 • gril na uhlí je náročnější na údržbu a kvůli kouři je vhodný jen na venkovní použití
 • teplota se hůře reguluje

gril na uhli s jidlem

Zahradní grily na dřevěné uhlí se liší svou konstrukcí

Stabilní konstrukce je při grilování základ, který výrazně ovlivňuje kvalitu a především bezpečnost vašeho grilování. Výše zmíněné druhy grilů mohou mít různou konstrukci. Na výběru je konstrukce tohoto typu:

 • pojízdná
 • stojanová
 • stolní

Grily na dřevěné uhlí s pojízdnou konstrukcí mají stabilitu zajištěnou nožkami bez koleček, které musíte umístit na tvrdý rovný povrch, aby nehrozilo převrácení grilu. Zahradní grily na dřevo mohou mít i stojanovou konstrukci, která je velmi stabilní a zároveň se s ní snadno manipuluje. Oblíbenou je i stolní konstrukce, díky které zahradní gril na uhlí umístíte na pracovní desku nebo stůl. Grilování je tak komfortnější a zároveň i stabilnější.

Grily na dřevěné uhlí podle materiálu

Při koupi nového grilu na dřevěné uhlí byste měli zohlednit především materiál, ze kterého je vyroben. Podle materiálu můžeme zahradní grily na dřevěné uhlí rozdělit na:

 • Litinové grily na dřevěné uhlí – patří mezi nejkvalitnější a výborně akumulují teplo.
 • Nerezové grily na dřevěné uhlí – snadno se čistí, díky antikorozní úpravě nekorodují a obvykle mají při správné péči delší životnost.
 • Smaltované zahradní grily na dřevěné uhlí – jsou cenově nejdostupnější, při pravidelném používání je však časem vidět známky opotřebení.

velky zahradni gril na terase

Tipy, jak používat gril na dřevěné uhlí

Pokud jste na uhlí, briketách nebo dřevě nikdy negrilovali, bude pro vás tento způsob grilování úplnou novinkou. Jelikož zahradní gril na dřevo neumožňuje nastavení nebo regulaci teploty, je grilování o něco náročnější. Obecně rozlišujeme dva způsoby grilování, které můžete vyzkoušet, a sami uvidíte, který vám bude vyhovovat více. Vyzkoušet můžete:

 • Přímé grilování, během kterého umístíte grilovaný pokrm přímo nad nejsilnější žár. Díky vysoké teplotě je daný pokrm rychle připraven, je tedy nutné ho neustále sledovat a v případě potřeby otáčet, aby vám neshořel.
 • Nepřímé grilování funguje přesně opačným způsobem. Grilované pokrmy se v tomto případě snažte pokládat mimo přímý žár. Pokud má váš zahradní gril na dřevěné uhlí také pokličku, neváhejte ji použít. Teplota bude v grilu rovnoměrně cirkulovat a vše se krásně propeče.

gril s uhliky a jidlem

Zahradní gril na dřevěné uhlí nekupujte bez příslušenství

Pokud se rozhodnete pro zahradní gril na dřevo, kromě grilu budete potřebovat i příslušenství na grilování. Naštěstí vše zakoupíte na našem e-shopu, stačí, když budete vědět, co budete potřebovat. Nejdůležitější ze všeho je palivo, na výběr máte:

 • Brikety, které se sice hůře rozpalují, ale vydrží hořet déle než uhlí, takže není nutné je často přikládat.
 • Dřevěné uhlí rozpálíte rychle, ve srovnání s briketami je drobnější, kvůli čemuž hoří kratší dobu než brikety.
 • Dřevo má svou nezaměnitelnou atmosféru. Příprava ohniště pro grilování je však ve srovnání s briketami a uhlím velmi zdlouhavá.

Na grilování budete kromě paliva potřebovat i množství dalších nástrojů

Skvělou pomůckou jsou například různé grilovací pánve a plechy, které využijete k přípravě steaků nebo příloh. K otáčení masa, zeleniny a dalších pokrmů využijete grilovací náčiní, které je dostupné v různých sadách. Nepodceňujte ani pravidelnou péči o gril a pořádně ho čistěte. V naší nabídce najdete různé kartáče a čisticí prostředky, s kterými bude údržba grilu jednodušší. Jelikož gril na uhlí nebudete používat každý den, před koupí myslete i na jeho skladování.

Pokud se rozhodnete mít gril během letní sezóny umístěný na zahradě, doporučujeme vám ochranné obaly na grily na dřevo, které je ochrání před prachem, špínou a nepříznivými povětrnostními podmínkami.

399 Kč
4 999 Kč
Všechny filtry

15 produktů

last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.