Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

O PLANEO

Kdo jsme a kam kráčíme

FAST ČR, a.s. jako jeden z předních a dynamicky se rozvíjejících prodejců spotřební, telekomunikační i kancelářské elektroniky a provozovatel maloobchodní sítě prodejen PLANEO přináší příběh, který stojí za pozornost. 

 

Co bylo (historie)

Na trhu již od roku 1990! Za tímto jednoduchým sdělením se skrývá příběh dvou bratrů, kteří se v devadesátých letech rozhodli vzít osud do svých rukou. Na svůj první obchod si půjčili peníze od strýce jménem Jiří Fast, který fandil jejich nadšení a odvaze plnit si své sny. Dal jim požehnání a zamával jim na cestě do Rakouska, kde v tamním velkoobchodu nakoupili své první zboží – kalkulačky s tiskárnou v hodnotě 100 000 Kč.  Když si nákup přivezli do Čech a složili ho doprostřed dětského pokojíčku, netušili, kde začít. Žádná obchodní ani marketingová strategie, jen papír, tužka a dravost je vedla na cestě k úspěchu. Obcházeli banky, pošty, úřady a osobně prezentovali praktické kalkulačky – poptávka velmi brzy předčila nabídku. Prodej nabral na obrátkách a kluci z předměstí začali přemýšlet o názvu svého obchodního počinu. Jako poděkování za důvěru a možná i kvůli chytlavosti/jednoduchosti k zapamatování se rozhodli pro příjmení strýčka, a tak vznikla společnost FAST.

Cesta k lidem (vývoj)

Cesta za úspěchem pokračovala v navazování nových obchodních vztahů přímo s výrobci zboží. Cíl byl jasný, být přímo u zdroje a přinášet tak zákazníkům ještě více možností. Když přijel první kontejner z Číny, jednalo se o zlomový okamžik. Milník, který změnil malou regionální firmu na plnohodnotného obchodního partnera zajišťující velkoobchodní prodej a servis značkových výrobků v oblasti spotřební elektroniky a domácích elektrospotřebičů. Pak už to šlo rychle a spolupráce s dalšími zeměmi na sebe nenechala dlouho čekat (Jižní Korea, Taiwan, Indonésie…).

Jak být ale zákazníkům blíž? Jak lidem zpřístupnit produkty komfortně? Společnost FAST hledala cestu, jejímž cílem bylo přiblížit se koncovému zákazníkovi. Jediné řešení: vytvořit vlastní síť kamenných prodejen. Tak se zrodil „svět Planeo“. Široká základna obchodů PLANEO začala nabízet sortiment značek jako je Apple, Samsung, AEG, LG, Bosch, Whirlpool, Mora nebo Electrolux a zároveň se zaměřila i na vlastní značky. Jedna z nejznámějších, SENCOR, je považována za vlajkovou loď. Nabízí velký výběr domácích spotřebičů za bezkonkurenční ceny v té největší kvalitě a těší se mezi zákazníky velké oblibě. I ostatní značky si našly své pevné místo na trhu díky svému konkrétnímu zaměření. Například je zde Fieldmann, který nabízí vše pro zahradu, dům i dílnu. Yenkee podává ruku mladé generaci a přináší IT příslušenství nejen pro gamery. Kuchyňské náčiní od Lamartu si pro změnu oblíbily hospodyňky. Pozornost si zaslouží i Philco, které se snaží přiblížit více k přírodě a stává se tak velmi oblíbenou značkou nejen na poli praní prádla. Celou škálu dalších vlastních značek uzavírá i fakt, že FAST ČR, a.s. je výhradním distributorem pro Českou republiku značek jako je například Casio, Sage nebo Sodastream.

PLANEO, s úsměvem pro všechny (současnost)

Prodejní síť PLANEO je vnímána jako jedna z prvních tuzemských firem, která nabídla dostupnou elektroniku na vysoké úrovni za výhodné ceny. Přinesla vymoženosti moderní doby do všech domácností a zjednodušila tím život statisícům lidí. To vše pod ochranou velké, ryze české, obchodní skupiny FAST ČR, a.s.

Doba Covidu a omezení s nimi spojenými se stala dalším vývojovým stupněm a výzvou. Kamenné prodejny PLANEO byly uzavřeny, ale zákazník toužil po kontaktu. Svět off-line se během pár dnů překlopil do online prostředí a společnost musela okamžitě reagovat. PLANEO e-shop vyrostl téměř ze dne na den a přinesl zákazníků možnost pořídit si oblíbené produkty přímo z pohodlí domova. Dnes se PLANEO díky silné pobočkové síti s profesionálním poradenstvím a modernímu e-shopu řadí mezi špičku ve svém oboru. PLANEO, s úsměvem pro všechny, jistota, která jde s dobou.

Spokojení zaměstnanci a podpora dětí i mládeže

FAST ČR zaměstnává přes 850 lidí, a to že jsou někteří součástí společnosti od samého začátku (přes 30 let), je pro nás potěšující důkaz toho, že se o své zaměstnance dobře staráme a že jsou u nás spokojeni. Zároveň je Maloobchodní síť PLANEO oficiálním partnerem prestižního fotbalového poháru mládeže FAČR – PLANEO CUP, který probíhá každý rok od září (přípravná kola) až do června (finálová část turnaje). Jedná se o jednu z nejvýznamnějších událostí mládežnického fotbalu v České republice a přináší příležitost změřit síly všem soupeřům z celé republiky.