Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Benzínové sekačky

Benzínové sekačky jsou jedním z nejpoužívanějších typů. Díky vysokým otáčkám motoru sekají trávu velmi rychle a účinně. Jejich největší výhodou je neomezený pohyb při sekání, jelikož nejsou limitovány přívodním kabelem. Benzínové sekačky se mohou navíc pochlubit vysokým výkonem, dlouhou dobou provozu a delší životností.

Důležité parametry při výběru benzínové sekačky na trávu

Benzínové rotační sekačky na trávu používají k sekání nůž na spodní straně podvozku, který je poháněn motorem. Spolehnout se tak můžete na rychlé dosažení požadovaných výsledků.

Pří výběru benzínové sekačky na trávu byste měli zohlednit následující parametry:

 • Velikost plochy k sekání
 • Šířka záběru
 • Celkové složení benzínové sekačky
 • Pojezd

Velikost sekané plochy a šířka záběru

Výběr správné sekačky závisí především na velikosti plochy určené k sekání. Benzínové sekačky na trávu jsou vhodné pro plochy od 250 do 1 800 m². Nejvýkonnější benzínové sekačky dokážou na jednu nádrž posekat dokonce plochu přes 2 000 m².

Šířka záběru se udává v centimetrech. V praxi však určuje vlastně to, kolikrát musíte zahradu se sekačkou obejít. Pro větší zahrady doporučujeme širší záběry a benzínové sekačky s robustním skeletem. Menší šířky záběru jsou naopak vhodné pro méně rozsáhlé a členitější zahrady.

Šířka záběru:

 • 32 cm – pro malou zahradu do 200 m²
 • 40 až 45 cm – pro středně velké plochy do 500 m²
 • 45 až 53 cm – pro velké zahrady nad 500 m²

Benzinova sekacka

Složení benzínové sekačky na trávu

Benzínové sekačky na trávu se skládají z motoru, palivové nádrže, sběrného koše a konstrukce podvozku.

Motor

Motor je srdcem benzínové sekačky. Závisí na něm však i další vlastnosti, jako je rychlost, plynulost a účinnost při sekání. Sekačky na trávu používají k pohonu čtyřtaktní motor, jehož výhodou je, že benzín není třeba ředit olejem. Na olej se totiž používá samostatná nádrž.

Výkon motoru se pohybuje od 2 do 7 kW.

 • Pro časté sekání trávy bez plevele postačí výkon kolem 2 kW.
 • V případě větší plochy, vyššího porostu nebo členitějšího terénu nad 1 800 m² doporučujeme výkon 3 - 3,2 kW.

Kromě výkonu lze specifikovat také objem motoru. Ten se udává v kubických centimetrech. Pohybuje se v průměru od 130 do 200 cm³.

Benzínová sekačka na trávu a startovací systém

Benzínové sekačky na trávu mohou být opatřeny ručním nebo elektrickým startováním. Na trhu však můžete narazit i na modely obsahující oba systémy.

Druhy startování:

 • Ruční – dojde k němu zatažením za startovací šňůru.
 • Elektrické – jde o snadné startování pomocí knoflíku nebo klíče.

Detail motoru benzinove sekacky

Velikost palivové nádrže

Dalším důležitým parametrem je velikost palivové nádrže. Ta určuje, jak dlouho vydrží benzínová sekačka sekat bez nutnosti doplnění pohonných hmot. Pokud máte doma velkou zahradu, sáhněte tedy spíše po objemnějších nádržích.

Sběrný koš benzínové sekačky na trávu

U objemu koše platí přímá úměra. Čím větší je trávník, tím objemnější koš potřebujete k nepřetržité práci. Benzínové sekačky na trávu nabízí sběrný koš o objemu 60 až 80 l.

Sběrný koš může být:

 • Plastový – je praktický a odolný. Snadno se čistí, ale pokud v něm necháte trávu, snadno zplesniví.
 • Textilní – nabízí vzdušné, ale hůře čistitelné provedení.

Kolečka a rukojeť

Při nákupu benzínové sekačky na trávu se zaměřte také na důležité detaily jako kvalitní kolečka a praktickou rukojeť.

 • Kolečka s kuličkovými ložisky – snadno se pohybují a udržují směr. Benzínová sekačka na trávu s velkými a širokými koly usnadní pohyb po nerovném terénu.
 • Nastavitelná rukojeť – přizpůsobení je možné podle výšky dané osoby. Pokud je navíc rukojeť sklopná, sekačka se stává i skladnější.

Spodni cast benzinove sekacky

Konstrukce benzínové sekačky a podvozku

Pro správný výběr benzínové sekačky na trávu je důležité zohlednit také materiál vnější části.

Na rozdíl od elektrických sekaček nabízí benzínové obvykle konstrukci:

 • Kovovou
 • Ocelovou
 • Ošetřenou antikorozní vrstvou

Pojezd

Z důvodu, že bývají benzínové sekačky těžší než elektrické, je nutné myslet i na pojezd. Benzínová sekačka s pojezdem snižuje fyzickou námahu, jelikož překonává snadněji nerovnosti. Některé sekačky jsou vybaveny také variátorem rychlosti. Ten poskytuje nastavení rychlosti pojezdu (obvykle od 3 km/h).

Benzínová sekačka na trávu a praktické funkce

Před nákupem si promyslete, jaké funkce by měla benzínová sekačka na trávu obsahovat, abyste zbytečně neplatili za něco, co při sekání ani nevyužijete. Skvělou volbou je benzínová sekačka 4 v 1, která nabízí sběr, mulčování, zadní a boční výhoz.

 • Nastavení výšky sečení – tato praktická funkce vám umožní nastavit výšku sečení přesně podle vašich představ. Nože můžete zvedat nad zem v intervalech od 20 do 80 mm.
 • Mulčování – zajišťuje sekání trávy na velmi malé kousky, které zůstávají na trávníku, a slouží jako hnojivo.
 • Boční výhoz – benzínová sekačka s touto funkcí může trávu vyhazovat přímo na trávník, což funguje jako mulčování. Oceníte ji však i při sekání přerostlé trávy.
 • Edge Cutting – se postará o sekání i podél obrubníků a plotů.

Benzinova sekacka zadni strana class=

Další pomocníci s benzínovým pohonem

V nabídce narazíte mimo benzínových rotačních sekaček také na další pomocníky v podobě křovinořezů, jejichž srdcem je rovněž motor. Skvěle vám poslouží pro sekání trávy, prořezávání křoví i osekání slabších větví. 

3 999 Kč
9 999 Kč
35 L
75 L
46 MM
560 MM
1 L
2 L
Všechny filtry

17 produktů

last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.