Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Ochlazovače vzduchu

S příchodem teplých měsíců hledáme jakýkoliv způsob, jak se ochladit. S narůstajícími teplotami však už běžný ventilátor nemusí být dostatečný. Chce to něco, co má větší účinnost. Na výběr máte ze dvou možností. Poohlédnout se po klimatizaci nebo po ochlazovači vzduchu. Ochlazovače vzduchu začínají raketově stoupat na popularitě. Jsou totiž skvělým kompromisem mezi cenou a chladicí silou.

Výhody

  • cenová dostupnost
  • energetická efektivita
  • kompaktní design
  • cirkulující vzduch je svěží a stále čerstvý

Jak ochlazovače vzduchu fungují?

Ochlazovač vzduchu používá poměrně jednoduchý, ale o to elegantnější způsob chlazení. Tento způsob se nazývá Evaporative cooling (chlazení vypařováním). Ochlazování vypařováním funguje na principu, kdy se voda vypařuje a tím dokáže ze vzduchu odsát část jeho tepla. Proto je například vzduch přicházející od moře tak svěží. Ochlazování vypařováním můžete pozorovat například i když vylezete z vody. Vítr v tu chvíli naráží na vaše mokré tělo a vy následkem toho pociťujete velký chlad. Toto ochlazení cítíte právě díky vypařované vodě. Ochlazovačům vzduchu se proto někdy říká i vypařovače vzduchu.

Ochlazovač vzduchu má poměrně jednoduchou konstrukci. Skládá se z nádržky na vodu, absorpční fólie a ventilátoru. Po naplnění nádržky je voda absorbována fólií. Potom, jak se voda začne vypařovat, rozfouká ventilátor tento studený vzduch do celé místnosti.

cerny ochlazovac

Proč investovat do ochlazovače vzduchu?

Cena a energetická účinnost

Ochlazovače vzduchu jsou oproti klimatizacím levnější ve všech ohledech. Jejich elektrická spotřeba je přibližně 10 krát menší než u tradičních klimatizací, a také jejich údržba a pořizovací cena jsou mnohem nižší. Navíc u ochlazovače vzduchu nemusíte řešit žádné instalační práce, které se s koupí klimatizace pojí. Díky méně náročnému provozu je ochlazovač vzduchu oproti typické klimatizaci mnohem tišší. Nemusíte se tedy obávat, že by vás při práci nebo odpočinku rušil hluk hlasitého motoru.

Vysoká flexibilita

Velkou výhodou ochlazovače vzduchu je jeho flexibilita. Díky čtyřem kolečkům a integrovanému držáku jej můžete snadno přesunout tam, kde se právě nacházíte. Pro co největší efekt jej doporučujeme umístit pod okno nebo ke dveřím, aby průvan ještě lépe rozproudil svěží vzduch.

Ochlazovače vzduchu nabízejí chladnější, ale i kvalitnější vzduch

Kromě toho, že ochlazovač vzduchu nasává teplý vzduch, který následně ochlazuje, zlepšuje také kvalitu vzduchu v místnosti. Vzniklý cirkulující vzduch je vlhký a lépe se dýchá, zároveň vytváří v místnosti pocit příjemného vánku. Výhodou je, že ochlazovače vzduchu mohou pracovat i při pootevřeném okně, což zajišťuje, že máte v místnosti vždy čerstvý vzduch. Vlhký vzduch navíc udržuje vaši pleť hydratovanou. Oproti klimatizaci, která stále chladí ten stejný vzduch, mají ochlazovače vzduchu navrch. Pro rychlejší a intenzivnější dosažení pocitu chladu můžete použít i chladící náplně. Ty před použitím zmrazíte a následně vložíte do nádržky na vodu. Podobného efektu dosáhnete i vložením ledu do nádržky, ten se však ohřeje poměrně rychle a je nutné jej často doplňovat.

dve chladici vlozky

Vzduch nemusí jen chladit

Ochlazovač vzduchu můžete kromě tradičního chlazení využít i na jiné úkoly. Režim zvlhčování vzduchu vám prostřednictvím samovolného odpařování zlepší vlhkost v místnosti. Vlhkého vzduchu se nemusíte vůbec obávat. Kromě již zmíněných hydratačních vlastností vám v noci může pomoci lépe usnout, protože bude částečně zvlhčovat vaše sliznice. Funkce letního ventilátoru je skvělá, pokud chcete ochlazovač vzduchu využít jako klasický ventilátor. Máte rádi vůni vzduchu po dešti? Pokud jste odpověděli ano, tak ochlazovač vzduchu s funkcí ionizace je pro vás jako stvořený. Dokáže totiž ve vaší místnosti vytvořit skvělý svěží vzduch a aroma, které vždy následují po dešti.

Na co se při výběru zaměřit?

Objem nádržky

Kvůli neustálé potřebě nasávání a následném odpařování vody v ochlazovači je nutné nádržku na vodu pravidelně doplňovat. Objem nádržky by měl být proto jedním z rozhodujících parametrů při výběru. Pokud plánujete ochlazovač vzduchu využívat během celého dne, doporučujeme se poohlédnout po modelech s větším objemem nádržky. Pokud však chcete zařízení používat pouze v těch nejteplejších hodinách dne, menší objem vám bohatě postačí.

Provozní režimy

Režim Normal

Tímto módem jsou vybaveny všechny ochlazovače vzduchu. V tomto režimu běží zařízení konstantní rychlostí a chladí vzduch v dané místnosti dle vámi zvolené intenzity.

Režim Natural

Toto nastavení využijete zejména během suchých letních dnů. Ochlazovače vzduchu s tímto nastavením totiž dokážou perfektně imitovat jemný vánek. Vy tak budete mít pocit, že vaše místnost je přímo u moře.

zasobnik s vodou ochlazovace

Režim Sleep

Tento režim je, jak už název napovídá, vhodný využívat během vašeho spánku. Zajišťuje totiž příjemný chladný vzduch v ložnici. Studený vzduch vám pomůže rychleji usnout, a také kvalita vašeho spánku se výrazně zlepší.

Extra funkce

Časovač

Funkce časovače patří mezi ty, které určitě oceníte. Pokud se někam chystáte a chcete mít po příchodu domů příjemně vychlazenou místnost, jednoduše nastavte časovač, který po ochlazení místnosti vypne zařízení. Stejně tak, pokud nechcete mít ochlazovač vzduchu zapnutý celou noc, nastavte časovač na požadovaný čas a dopřejte si klidný, ničím nerušený spánek.

Dálkové ovládání

Je vám příliš zima? Chcete vypnout zvlhčování vzduchu nebo naopak v místnosti vytvořit jemný vánek? Díky dálkovému ovládání si můžete všechno nastavit, aniž byste museli vstát z gauče.

bily ochlazovac

Automatické vypnutí

Tato funkce zajistí, že se váš ochlazovač vzduchu po vyčerpání veškeré vody automaticky vypne. Ochlazovače vzduchu sice dokážou fungovat i bez vody, ale v takovém případě je na ně kladena větší zátěž a mohou se rychleji opotřebovat.

899 Kč
3 999 Kč
Všechny filtry

7 produktů

last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.