Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Mrazáky

Mrazák někdy také mražák představuje nepostradatelného pomocníka domácího pomocníka, který vám pomůže prodloužit životnost potravin. Uskladňování teplotně náročných potravin by totiž bez pořádného mrazáku nebylo vůbec lehké. Poradíme vám, na které parametry se při koupi zaměřit. V naší nabídce mrazáku můžete najít:

Specifikace jednotlivých typů mrazáků

Dle svých preferencí a prostoru pro umístění si můžete vybírat z několika typů mrazniček.

Pultové mrazáky

Nabízí otevírání ze shora, přičemž jsou potraviny volně uloženy v celém vnitřním prostoru. Objem pultového mrazáku je tak dokonale využit a pojme větší množství surovin než šuplíkový. Skladování může být však nevýhodou pro osoby starší nebo nižšího vzrůstu, které mohou mít problém dosáhnout na dno mrazáku.

Pultovy mrazak

Šuplíkové mrazáky

Vzhledově se podobají lednici, jelikož obsahují klasické otevírací dveře. Vnitřní prostor je rozdělen na přihrádky, tudíž nabízí šuplíkový mrazák skvělý přehled nad uloženými potravinami.

suplikovy-mrazak.

Vestavné mrazáky

Fungují na podobném principu jako šuplíkové mrazáky. Jejich dveře se rovněž otevírají do stran a vnitřní prostor tvoří police. Jejich výhodou je perfektní splynutí s kuchyňskou linkou, tudíž se stanou její nenápadnou, ale užitečnou součástí.

Vestavn mrazk

Zakoupit můžete dále:

 • Mrazáky No Frost - nabízí beznámrazový systém, tudíž se v nich netvoří námraza.
 • Úsporné mrazáky – spolehnout se můžete na šetrný provoz.
 • Malé mrazáky – jsou vhodné pro použití v menších domácnostech nebo třeba na chatě.

Důležité parametry při výběru mrazáku

Typ mrazáku, který si vyberete, bude pravděpodobně záviset na tom, kolik místa máte doma k dispozici. Při výběru konkrétního modelu je však důležité sledovat několik parametrů. Které to jsou?

 • Kapacita - udává se v litrech. Její správné zvolení závisí na počtu členů v domácnosti. Na jednu osobu připadá odhadem 40 až 50 litrů. Pokud jste však chovatel nebo vášnivý zahrádkář, je třeba počítat s ještě větším objemem.
 • Spotřeba - jelikož je mrazák stále zapnutý, je třeba myslet na spotřebu. Sledujte označení, přičemž si vyberte to, které je nejblíže písmenu A.
 • Klimatická třída - určuje, jaké venkovní teploty jsou pro mrazák vhodné - subnormální třída (SN) 10-32 °C, normální třída (N) 16-32 °C, subtropická třída (ST) 18-38 °C a tropická třída (T) 18-43 °C.
 • Mrazicí kapacita - udává, kolik kg potravin dokáže mrazák zmrazit za jeden den na teplotu -16 °C. Čím vyšší je mrazicí kapacita, tím rychleji jsou potraviny zmraženy.

mražene potraviny

Mrazničky mají i další vlastnosti, kterými se jednotlivé modely od sebe výrazně liší. Jaké to jsou?

 • Akumulační doba - může se stát, že vypadne elektřina a mrazák zůstane bez proudu. Výrobci proto udávají dobu, po kterou jsou mrazničky schopny udržet teplotu, aby se potraviny nezačaly okamžitě rozmrazovat.
 • Rychlé zmrazení - je speciální funkce, která zmrazí potraviny za kratší dobu než při běžném chodu.
 • No Frost - některé modely mrazáků obsahují beznámrazový systém.
 • Hlučnost - pokud máte mrazák v blízkosti ložnice nebo míst, kde trávíte hodně času, bude pro vás tichý chod důležitým parametrem. V takovém případě by se hlučnost měla pohybovat kolem 36 až 43 dB.
 • Ovládání - teplotu mrazáku můžete snadno nastavit ručně. Dražší modely obsahují dotykový displej.
 • Zámek dveří - tuto možnost ocení zejména rodiče malých dětí, které jsou často zvědavé a mohly by mrazák otevřít. Další skvělou funkcí je alarm signalizující otevřené dveře mrazáku nebo pokles vnitřní teploty.

V naší nabídce najdete mrazáky různých typů od významných výrobců, jako jsou například:

 

2 709 Kč
29 990 Kč
33 L
390 L
Všechny filtry

102 produktů

Zobrazit dalších 24
last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.