Kontaktní grily
Ať už máte chuť na panini, grilované maso nebo zeleninu, s kontaktním grilem si užijete přípravu těchto jídel po celý rok. Zařízení nabízí grilování z obou stran najednou, takže je pokrm propečený rovnoměrně a rychleji. V naší široké nabídce můžete vybírat kontaktní grily nabízející množství funkcí, které vám pomohou k dokonalým výsledkům.
Kontaktní grily a konstrukce
Kontaktní elektrické grily nabízí různé konstrukce jako:
- s pevným spojem
- s volným horním krytem
- provedení 3 v 1
Kontaktní grily s pevným spojem
Kontaktní gril tohoto typu, známe jako “véčkové”, lze otevřít pouze do úhlu 90°, protože je horní deska trvale kloubem spojená se spodní částí.
Kontaktní elektrický gril s volným horním krytem
Ve srovnání s kontaktním grilem s pevným spojem lze výšku přizpůsobit grilovanému pokrmu tak, aby se rovnoměrně opekl. Jednotlivé strany můžete navíc zcela odklopit a využít obě grilovací plochy.
Kontaktní grily 3 v 1
Některé kontaktní grily nabízí i provedení 3 v 1. Zařízení funguje třeba jako panini gril, otevřený gril a grilovací trouba. Vybrané kontaktní grily se dodávají i s dalšími grilovacími plochami jiných tvarů, které lze vyměnit, například za vaflové nebo opékací desky.
Kontaktní elektrický gril – důležité parametry
Abyste byli s grilem spokojeni, je důležité se při nákupu zaměřit na technické parametry.
Elektrický kontaktní gril vybírejte zejména podle:
- příkonu
- velikosti
- materiálu a tvaru grilovacích desek
- funkcí
Příkon
Obecně platí, že čím vyšší je příkon kontaktního grilu, tím rychleji se zahřeje a připraví vaše oblíbené pokrmy. S vyšším příkonem však souvisí i větší spotřeba elektrické energie. Pro maximální spokojenost byste měli vybírat kontaktní grily s příkonem kolem 2 000 W.
Velikost
Jednotlivé kontaktní grily se liší také velikostí. Jsou k dispozici v menších i větších rozměrech. Při výběru se však zaměřte zejména na velikost grilovací plochy. V úvahu byste měli vzít také počet osob žijících ve vaší domácnosti, pro které budete grilované pokrmy připravovat.
Materiál a tvar grilovacích desek
Kontaktní grily mohou mít grilovací plochy z různých materiálů, nejčastěji se používá litina, keramika nebo teflon. Užitečnou vlastností je, pokud má grilovací deska nepřilnavý povrch, který usnadní čištění kontaktního grilu, přičemž nabízí i možnost používání bez oleje.
Grilovací desky se liší také svým tvarem. Na výběr jsou 2 typy:
Kontaktní gril s hladkými grilovacími deskami – můžete na něm připravovat například vejce, palačinky nebo lívance.
Kontaktní gril s žebrovaným povrchem – je vhodný pro přípravu masa, zeleniny, ryb nebo panini. Drážky pomáhají odvádět šťávu a přebytečný tuk.
Kontaktní gril a funkce
Funkce jsou často rozhodujícím parametrem při nákupu nového kontaktního grilu. Mnoho z nich usnadňuje jeho používání, obsluhu i čištění. Nabízíme vám krátký přehled funkcí, které vám pomůžou při rozhodování, který gril si koupit:
- Časovač – umožňuje nastavit přesnou dobu, po kterou se bude jídlo grilovat.
- Automatické nastavení různých programů – zajišťuje vhodné podmínky danému druhu potravin.
- Vyjímatelný zásobník na tuk – dodává se s některými vybranými kontaktními grily. Slouží ke shromažďování šťávy a tuku, což usnadňuje čištění kontaktního grilu.
- Digitální displej – poskytuje informace o teplotě grilu nebo době přípravy.
- Nepřilnavý povrch – umožňuje grilování bez použití oleje nebo tuku, přičemž usnadňuje i čištění kontaktního grilu.
- Zvukový a světelný alarm – upozorní vás na dokončení předehřívání grilovacích desek.
Další typy grilů v naší nabídce
Nejprodávanější produkty
50 produktů
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
U Vás již od 24.6.
Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.