Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Sušičky prádla

Sušička prádla nabízí praktické vlastnosti, které vám ušetří práci i čas. Během jednoho odpoledne zvládnete vyprat a usušit hned několik várek oblečení. Nemusíte tak čekat, až se uvolní místo na sušáku, abyste mohli zapnout pračku s dalším špinavým prádlem. Sušičky se navíc důkladně postarají o vaše oblečení, které nejen dokonale vysuší, ale i odstraní chlupy od zvířecích mazlíčků, popadané vlasy a žmolky ze svetru.

Jaký typ sušičky prádla vybrat

V nabídce si k sušičce můžete vybrat i vhodnou pračku do setu, případně se rovnou zaměřit na již hotové sety praček a sušiček, abyste měli sladěný prací koutek. Pokud nemáte dostatek prostotu pro umístění, lze si vybrat variantu 2v1, ve které je pračka se sušičkou jako jeden spotřebič.

Existuje několik druhů sušiček na prádlo, které se liší funkcemi, typem sušení, ale i kapacitou. V naší nabídce najdete tyto typy:

Kondenzační sušička prádla

Kondenzační sušička shromažďuje vodu, která vznikla během kondenzace páry ve sběrné nádobě. Tu je potřeba čas od času vyprázdnit, případně ji lze připojit k odpadnímu potrubí.

Může být ohřívána tepelným čerpadlem a topným tělesem. Sušičky prádla s topným tělesem mají kratší cyklus, ale za to vyšší spotřebu elektřiny. Naopak sušička prádla s tepelným čerpadlem je sice cenově dražší, ale úsporná, a to díky tomu, že využívá teplo ohřátého vzduchu, které vznikne během sušení.

Kondenzačn suičky.

Parní sušička prádla

Některé typy využívají k sušení oblečení páru. Díky použití parní sušičky se vaše prádlo nemačká, je bez zbytečných záhybů a není třeba ho žehlit.

Na jaké parametry se při výběru sušičky prádla zaměřit

Před koupí byste se měli zaměřit na hlavní parametry sušičky prádla, které mohou ovlivnit nejen její výkon, ale i energetickou náročnost a výsledek sušení. Zároveň byste měli vědět, na co si dát během výběru pozor.

  • energetická třída
  • kapacita
  • další možnosti

Energetická třída nové sušičky prádla

Na rozdíl od jiných spotřebičů, které jsou v domácnosti běžné, není sušička prádla v provozu nonstop. Ale i tak je potřeba se zaměřit na energetickou náročnost. Sušičky prádla se řadí do energetických tříd od A+++ do C, kdy A+++ je nejúspornější a C nejméně úsporná.

Co sledovat na energetickém štítku:

  • třídu energetické účinnosti výrobku
  • roční spotřebu
  • typ sušičky prádla
  • kapacitu
  • hlučnost

Suička a pračka.

Kapacita sušičky

Důležitým parametrem při výběru sušičky prádla je kapacita. Ta by se měla odvíjet od velikosti pračky, ze které se prádlo přesouvá k usušení. Běžné domácnosti postačí sušička prádla s kapacitou bubnu 7 až 9 kg. V nabídce samozřejmě máme modely s nižším, ale i s vyšším objemem.

Další funkce sušiček

Chytré sušičky nabízí velké množství funkcí, které vám sušení ještě více usnadní. Dokáží si zvážit množství mokrého prádla a tomu přizpůsobit cyklus. Smart sušičky prádla lze ovládat přes mobilní aplikaci, a zároveň můžete na dálku sledovat, jak dlouho bude cyklus trvat, kdy skončí, ale i vám připomene údržbu či informace o spotřebě.

sporn suička

Výběr sušičky podle značky

Každý má oblíbenou značku spotřebičů, což při výběru nové sušičky prádla může značně usnadnit rozhodování. Ať už díky funkcím, tak i proto, abyste měli vybavení pracího koutku sladěné od jednoho výrobce. Vybrat si můžete z těchto známých značek, které najdete v naší nabídce:

Pokud si stále nevíte rady, můžete využít našeho nákupního rádce.

1 049 Kč
49 990 Kč
46 CM
84 CM
4 KG
11 KG
Všechny filtry

151 produktů

Zobrazit dalších 24
last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.