Sluchátka do uší
Sluchátka do uší jsou skvělým řešením nejen pro cestování a sport, ale využijete je i při práci na počítači. Jsou dostupná v různých provedeních a lze je rozdělit podle konstrukce, připojení nebo dalších funkcí. Poradíme vám, jak se v široké nabídce zorientovat a podle jakých parametrů vybrat ta nejlepší sluchátka.
Sluchátka do uší – jaký typ si vybrat?
Sluchátka do uší existují ve špuntové nebo peckové variantě, přičemž rozdíl spočívá především v konstrukci samotného sluchátka, které se vkládá do ucha. Ačkoli volba závisí především na preferencích uživatele, přiblížíme vám hlavní rozdíly mezi nimi.
- Špuntová sluchátka do uší se vkládají hlouběji do zvukovodu, díky čemuž lépe izolují okolní hluk.
- Pecková sluchátka do uší jsou obvykle cenově dostupnější, avšak často na úkor kvality zvuku. Vkládají se přímo do ucha, ale mohou špatně držet. Některé modely proto disponují klipy pro fixaci za uši nebo jsou propojeny mostem za krkem zajišťujícím lepší stabilitu při nošení.
Sluchátka do uší – rozdělení podle připojení
Ať už preferujete drátová nebo bezdrátová sluchátka do uší, obě varianty mají své výhody i nevýhody. Pro lepší srovnání jsme pro vás připravili stručný přehled, který vám pomůže vybrat model, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Sluchátka do uší rozdělujeme do 2 typů:
- Drátová sluchátka
- Bezdrátová sluchátka
Drátová sluchátka do uší
Drátová sluchátka do uší připojíte k přehrávacímu zařízení snadno, avšak je důležité zkontrolovat typ konektoru (3,5mm Jack, Lightning nebo USB-C). Před nákupem se proto ujistěte, jaký konektor podporuje vaše zařízení, ke kterému chcete sluchátka připojit.
Klíčové vlastnosti drátových sluchátek do uší:
- není nutné dobíjení, hudbu lze přehrávat kdykoliv
- menší riziko ztráty sluchátek (například při náhodném odložení zůstávají připojená k telefonu)
- mikrofon a ovládání jsou obvykle součástí kabelu
- nižší pořizovací cena oproti bezdrátovým modelům
- riziko poškození kabelu při častém ohýbání nebo namotávání
- kabel může překážet při některých aktivitách, například při sportu
Bezdrátová sluchátka do uší
Bezdrátová sluchátka do uší umožňují přehrávání hudby na vzdálenost obvykle 10 až 15 metrů od přehrávacího zařízení. Bluetooth sluchátka lze snadno připojit k smartphonu, MP3 přehrávači, televizi, herní konzoli nebo jinému zařízení podporujícímu Bluetooth technologii. Při výběru bezdrátových sluchátek se zaměřte především na výdrž baterie a rychlost nabíjení, aby vám sluchátka vydržela hrát co nejdéle bez nutnosti častého dobíjení.
Klíčové vlastnosti bezdrátových sluchátek do uší:
- absence kabelu umožňuje svobodný pohyb bez omezení
- některé modely disponují funkcí rychlého nabíjení
- možnost poslechu hudby na vzdálenost několika metrů bez nutnosti nosit přehrávací zařízení neustále u sebe
- bluetooth sluchátka do uší mají integrovaný mikrofon pro telefonování
- nutnost pravidelného dobíjení
- vyšší riziko ztráty oproti drátovým modelům
- levnější modely mohou trpět výpadky Bluetooth připojení
Zázrak v podobě True Wireless
True Wireless sluchátka do uší jsou obrovským trendem, který se těší stále větší popularitě. Nejčastěji jsou dostupná jako špuntová, ale v nabídce lze najít i provedení v podobě pecek. Součástí True Wireless sluchátek je nabíjecí pouzdro, které slouží jako externí nabíječka, když sluchátka zrovna nepoužíváte. Nejlevnější modely zvládnou přehrávat hudbu přibližně 10 hodin, standardem jsou však modely s výdrží alespoň 20 hodin. Na trhu jsou i varianty s ještě delší výdrží baterie, ale jejich cena je obvykle vyšší.
Čím jsou sluchátka True Wireless výjimečná?
- snadno se přizpůsobí tvaru vašeho ucha
- překvapí nízkou hmotností a kompaktními rozměry
- Bluetooth technologie umožňuje bezproblémové připojení k telefonu, tabletu a dalším zařízením
- disponují delší výdrží baterie oproti klasickým bezdrátovým sluchátkům
Jak vybrat sluchátka do uší?
Ať už jste se rozhodli pro jakýkoliv typ sluchátek do uší, při výběru konkrétního modelu sledujte především jeho technické parametry. Ty vám pomohou s finálním rozhodováním a zároveň vám umožní lépe porovnat cenu s kvalitou sluchátek.
- Frekvenční rozsah se udává v hertzech (Hz) – platí, že čím je vyšší, tím kvalitnější je reprodukovaný zvuk.
- Impedance představuje odpor měničů sluchátek, který se vyjadřuje v ohmech (Ω). Nižší impedance znamená vyšší hlasitost, avšak často nižší kvalitu zvuku.
- Citlivost označuje, jak dobře sluchátka dokážou přijmout signál ze zdroje. Udává se v decibelech (dB) – čím vyšší citlivost, tím menší spotřeba energie při hlasitějším poslechu.
- Konstrukce – většina sluchátek do uší má uzavřenou konstrukci, která tlumí okolní hluk. Otevřená sluchátka méně zkreslují zvuk, ale neizolují okolní ruch. Polootevřená sluchátka pak představují kompromis mezi oběma variantami.
Nejprodávanější produkty
421 produktů
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
U Vás již od 27.3.
Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.