Katalog Prodejny
Porovnání
Přihlásit
Košík

Fukary na listí

Krásná a uklizená zahrada si vyžaduje pomocníky, kteří vám usnadní péči o ni a zároveň vám ušetří mnoho času. Zahradní vysavače a fukary na listí jsou užitečnými nástroji, se kterými se zbavíte opadaného listí. Vysvětlíme vám, jak zahradní fukary na listí fungují, a zároveň se dozvíte, jak si vybrat ten nejlepší v poměru ceny a kvality.

Zahradní fukary na listí

Opadané listí na zahradě nemusíte hrabat ani sbírat ručně – zahradní fukar na listí udělá veškerou práci za vás. Stačí, když trubici nasměrujete směrem na listy, zapnete zahradní vysavač na listí a ten je vysaje do zásobníku. Zahradní fukary na listí najdete v našem e-shopu v několika provedeních – proto jsme pro vás připravili přehled parametrů, které je dobré sledovat při výběru.

Jak vybrat zahradní fukar na listí?

 • Výkon – udává se ve wattech (W), dostupné jsou modely od 1 000 do 3 000 W. Abyste byli s výkonem vašeho zahradního vysavače na listí spokojeni, doporučujeme vám vybírat z modelů s výkonem od 2 000 W.
 • Hmotnost – nejlehčí fukary na listí mají okolo 1,5 kg. Čím vyšší je jejich hmotnost, tím hůře se s nimi pracuje. Při výběru počítejte s tím, že i plná sběrná nádoba přidává zahradnímu vysavači na hmotnosti, a proto vybírejte z co nejlehčích modelů.
 • Rychlost vzduchu – souvisí s tím, jak rychle budou listy vysávány a určuje se v m³/h. Abyste byli s výkonem vašeho fukaru na listí spokojeni, doporučujeme vám zvolit modely s rychlostí alespoň 400 m³/h.
 • Kapacita vaku – čím větší je vak, tím méně často ho budete muset vyprazdňovat. V případě, že máte malou zahradu, postačí vám vak s objemem do 30 l, na větší zahrady budete naopak potřebovat větší objem.

zahradni vysavač na listi

Fukary na listí

Fukary na listí jsou dokonalou náhradou hrábí, protože za vás uklidí veškeré listí na jednu hromadu nebo místo. Stačí, když trubici foukače listí nasměrujete k zemi a listy z vaší zahrady nafoukáte tam, kam vám to bude nejvíce vyhovovat. Hromadu listí, kterou díky fukaru na listí nahromadíte, však musíte uklidit sami. Foukače listí jsou skvělým řešením zejména pro lidi s velkými zahradami, pro které by bylo vysávání listí neefektivní a příliš zdlouhavé.

Jak vybrat fukar na listí?

 • Průtok vzduchu – souvisí s výkonem, doporučené hodnoty pro spolehlivý výkon by měly začínat od 200 m³/h.
 • Rychlost foukání – vyjadřuje sílu, jakou jsou listy foukány. Doporučujeme vám vybírat z modelů, které mají rychlost foukání alespoň 150 km/h.
 • Šířka trubice – ovlivňuje velikost plochy, kterou dokáže fukar na listí na listí vyfoukat. Trubice by neměla být příliš široká, protože může snižovat výkonnost.
 • Hmotnost – obvykle mají foukače listí okolo 2,5 kg. Z modelů s vyšší hmotností nad 5 kilogramů vás mohou bolet ruce a hůře se s nimi pracuje.

fukar na listi

Jaký pohon má vysavač a foukač listí?

Vysavač na listí se sice liší způsobem úklidu opadaného listí, ale jednotlivé modely využívají podobný pohon. Ať už se rozhodnete pro foukač na listí, na výběr máte z těchto pohonů:

 • Akumulátorový foukač – díky baterii nepotřebujete žádné kabely a můžete foukat nebo vysávat listí po celé zahradě. Nevýhodou však zůstává nižší výkon a menší počet funkcí.
 • Benzínový vysavač listí – obvykle mají nejvyšší výkon, ale také jsou hlučnější a těžší. Při foukání nebo vysávání listí však nabízejí tyto vysavače na listí možnost svobody pohybu po celé zahradě.
 • Elektrický fukar na listí – výkon je vyšší než u akumulátorových modelů. Velkým omezením je kabel a nutnost jeho zapojení do elektrické zásuvky. Obvykle jde o lehčí modely, které využijete zejména v menších zahradách, kde budete mít zásuvku v dostatečné blízkosti.

aku fukar na listi

Zahradní vysavač a fukar na listí 2v1

Některé zahradní vysavače na listí mohou mít i funkci foukání listů, díky čemuž koupí jednoho přístroje pořádně ušetříte. V případě, že bude listů méně, můžete je povysávat do vaku, když jich bude naopak příliš mnoho, jednoduše je funkcí foukání nahrnete na hromadu. Při výběru fukaru na listí 2v1 nezapomeňte sledovat výše zmíněné parametry, abyste byli spokojeni se všemi funkcemi.

Doplňkové vlastnosti, které určitě oceníte:

 • Kolečka – foukač listí nemusíte držet celou vahou v rukou, ale při úklidu listí vám pomohou pomocná kolečka, se kterými můžete jezdit po trávě.
 • Drtič – zahradní fukar na listí může mít i drtič, který listy rozdrtí na menší části, díky čemuž se do vaku vejde větší množství listí.
 • Soft Start – zajišťuje plynulý start.

zahradni vysavac


839 Kč
4 559 Kč
150 KMH
300 KMH
800 W
3 000 W
27 MIN
27 MIN
Všechny filtry

7 produktů

last-visited

Použité obrázky jsou pouze ilustrativní a technické specifikace se mohou v průběhu času změnit bez předchozího upozornění.