Katalog Prodejny Přihlásit
Košík

 

  • Premianty co do počtu zastoupení v českých domácnostech jsou jednoznačně klasické vysavače. Výborně zastanou úklid jak na kobercích, tak i tvrdých podlahách a mívají i silný výkon. Dodávají se běžně se základním příslušenstvím v podobě štěrbinové hubice a kartáče na čalounění. Jejich největší devizou je nízká pořizovací cena, která u levnějších modelů začíná již kolem tisíce korun. Klasické vysavače si dále můžete vybrat v provedení podle způsobu sběru prachu – sáčkové či bezsáčkové (více o systému sběru nečistot najdete v textu níže). Z nevýhod uvedeme omezený akční rádius (limitovaný dosah v závislosti na délce přívodního kabelu a blízkosti nejbližší zásuvky), a v případě sáčkové varianty také nutnost dodatečných nákladů k dokupování materiálu.
  • Tyčové/akumulátorové vysavače jsou skutečnou revolucí v oblasti úklidu – díky bezdrátovému provedení poskytují při práci naprostou volnost a neomezený akční rádius. Mají charakteristický protáhlý tvar a jsou schopny samovolně stát. Často v sobě také kombinují doplňková řešení pro komfortnější úklid, např. možnost odejmutí ručního vysavače (který oceníte zejména při vysávání špatně přístupných míst) nebo funkci mopu. U pokročilých modelů tedy získáte v jednom přístroji hned 3 způsoby pro komplexní a efektivní úklid. Z dalších výhod jmenujme skladnost a snadnou manipulaci. Za nevýhodu můžeme považovat omezenou provozní dobu a nutnost dobíjení.
  • Naprostým hitem moderní doby jsou robotické vysavače, které si získávají své čestné místo ve stále více domácnostech. Důvod jejich obliby je prostý – kompletně celý úklid provádějí zcela samy, a šetří tak váš čas, energii a leckdy i nervy. Jsou mimořádně vhodné do interiérů, kde dominují nízké koberce a hladké povrchy, a na jedno nabití se zvládnou postarat o poměrně rozlehlé prostory. Robotické vysavače jsou inteligentní – pracují na bázi důmyslných navigačních systémů a jsou osazeny četnými senzory, jež efektivně detekují překážky, nerovnosti či snížená místa. Nemusíte se tedy u tzv. irobotů obávat nárazů nebo pádů ze schodů. Z jejich dalších benefitů zmíníme možnost plánování úklidu a intuitivní ovládání, které je často možné i přes aplikaci (po propojení s chytrým telefonem). Některé robotické vysavače nabízejí navíc i funkci mopování, a pokrývají tak úklid domácností stylem 2v1. Z nevýhod irobotů uvedeme vyšší pořizovací cenu a nemožnost úklidu některých míst, jako jsou například schody.
  • Praktičtí a malí šikulové – to jsou ruční vysavače. Jsou nepřekonatelné při úklidu menších prostor, stolů, nábytku, obrazů, pohovek, rohů místností a jiných hůře přístupných míst. Také jsou jedničkou pro úklid interiérů vozidel. Některé modely zvládají bravurně i mokré vysávání, a skvěle je tak upotřebíte, když se někde něco rozlije. Vynikají nízkou hmotností, takže je manipulace s nimi opravdu snadná, ale protože pracují na bázi akumulátoru, musíte počítat s nutností dobíjení. Za jejich nevýhody můžeme považovat menší objem sběrné nádoby na nečistoty či nižší sací výkon.
  • Víceúčelové vysavače nabízejí možnost suchého i mokrého vysávání všech typů povrchů a výborně se hodí do kanceláří, dílen, skladových prostor, garáží či do specializovaných úklidových firem. Hravě si poradí i s většími nečistotami, jako jsou odolné a zaschlé chuchvalce nebo třeba spadaná omítka. Pyšní se velkokapacitním zásobníkem na nečistoty a některé modely poskytují i dodatečné funkce, jako je třeba tepování/šamponování koberců či fukar listí. Z nevýhod uvedeme vyšší hmotnost, nekompaktní rozměry a náročnější údržbu.
  • Máte-li jasno, jaký typ vysavače budete pořizovat, je důležité zaměřit se i na systém sběru prachu a nečistot. U klasických vysavačů je k dispozici jak tradiční sáčkový systém, tak i bezsáčkové provedení. Sáčkový systém ukládá prach do sáčků, jež mohou být na jednorázové či opakované použití. Jednorázové sáčky bývají dražší, zato ale představují hygieničtější způsob vysávání a úklidu. Kvalitnější jednorázové sáčky bývají také osazeny záklopkou, díky níž při manipulaci s nimi nehrozí únik prachu a dalších nečistot do okolí. Sáčky na opakované použití je třeba pravidelně vyklepávat a časem u nich navíc dochází ke ztrátě pevnosti, což může mít za následek únik nečistot. Druhá část klasických vysavačů a také vysavače tyčové, ruční a robotické využívají k zachytávání a ukládání nečistot bezsáčkový systém – tj. vedou prach a další nečistoty přes filtr přímo do sběrné nádobky. Tu musíte pravidelně vysypávat a filtr čistit, zato však ušetříte dodatečné náklady na nákup sáčků. Moderní modely bezsáčkových vysavačů navíc oplývají tzv. cyklónovou technologií, která umožňuje efektivní a konstantně výkonné vysávání i v případě, kdy je prachová nádoba zaplněná.
  • U vysavačů je dále, nehledě na typ a způsob sběru nečistot, důležité sledovat také parametr udávající kapacitu nádoby/sáčku na prach. Pro plochy do 55 m² postačí objem sáčku/nádoby kolem 2 l, do velkých interiérů o rozloze do 150 m² volte objem alespoň 3,5-4 l. Plánujete-li pořízení vysavače do velkých domů či kanceláře, měl by mít sáček/nádoba kapacitu alespoň 4,5 l a více.
  • U každého vysavače si důsledně prohlédněte jeho vybavení a příslušenství. U modelů střední třídy by neměla chybět podlahové hubice, parketová hubice, štěrbinová hubice a hubice na čalounění. Sdílíte-li domácnost s domácími mazlíčky měl by mít váš nový parťák ve vybavení i turbokartáč, který je nenahraditelný při odstraňování zvířecích chlupů a srsti.
  • Tyčové vysavače bývají vybaveny moderními technologiemi a řadou vychytaných funkcí – zmíníme Turbo mód, který zvýší výkon na absolutní maximum pro opravdu efektivní odstranění i hluboce usazených nečistot; osvětlení hubice, jež je užitečné zejména při vysávání tmavých koutů pod nábytkem, sedačkami či v jiných hůře osvětlených místech; parní funkci, která zcela přírodně zbaví čištěné povrchy 99,9 % bakterií a choroboplodných zárodků; nebo difuzér esenciálních olejů, který krom úklidu vaši domácnost i krásně provoní.
  • V naší nabídce najdete i speciální vysavače s UV lampou, která efektivně likviduje bakterie, alergeny a roztoče. Tyto vysavače jsou opravdovou špičkou pro čištění a dezinfekci matrací, čalounění, polštářů a podobných tkanin.

Vysavače