Apple Certified Refurbished

Apple Certified Refurbished produkty jsou zařízení, která prošla renovačním procesem přímo v Apple. Ve výsledku je produkt vzhledově, funkčně i dodaným příslušenstvím stejný jako nový produkt, ale je prodáván pod označením „Refurbished“ a se slevou.

 

Jaká zařízení se renovují a proč?

Většinou se jedná o zařízení vystavená v Apple iStore, vrácená z e-shopu Apple případně rozbalené a nepoužité zařízení. Protože Apple nikdy neprodává použité anebo rozbalené zboží, tak provádí proces „renovace“.

Důvodem mohou být drobné kosmetické vady (ohmatané LCD, zaprášené klávesnice), aktivované – nainstalované systémy, poškozené obaly, nekompletní / rozbalené příslušenství. Veškeré díly, které by mohly jevit známky použití jsou vyměněny za nové. Příslušenství je vždy také zcela nové.

 

Jakou kapacitu mají baterie?

Baterie jsou vždy zcela nové a mají 100% kapacity.

 

Lze tedy poznat, že zařízení je renovováno?

Nelze to nijak poznat, zařízení je vzhledově 100% nové. Jediný rozdíl je v obalu, na kterém je uvedeno „Apple certified refurbished“.

 

 

Jaká je záruka?

Apple poskytuje plnou záruku na všechny renovované produkty, která je stejná jako na nové. Protože aktuálně Apple neprodává přímo tyto produkty v ČR, tak záruční servis zajišťuje dodavatel. Na všechny výrobky prodané v ČR je zákonná záruční lhůta ve výši 24 měsíců.

 

Jak lze uplatnit záruku?

Zařízení lze reklamovat v jakékoliv prodejně PLANEO Elektro. 

 

Obsahuje zařízení český návod?

Ano, uvnitř balení naleznete český návod – průvodce rychlým spuštěním. Podrobný návod v českém jazyce je pak volně ke stažení na:

https://support.apple.com/cs_CZ/manuals