Sběr vysloužilých elektrospotřebičů

Chraňte životní prostředí – své vysloužilé elektrospotřebiče můžete zdarma odevzdat do označených kontejnerů v prodejnách PLANEO a my je předáme k ekologické recyklaci!

sber_spotrebicu_velky

ELEKTROWIN a.s. provozuje systém zpětného odběru, odděleného sběru, zpracování a využití elektrospotřebičů a elektroodpadu. Společnost není založena za účelem zisku, jejími akcionáři jsou přední výrobci domácích elektrických spotřebičů.

V PLANEU sbíráme do označených kontejnerů nefunkční elektrospotřebiče z domácností, např. jako jsou žehličky, rychlovarné konvice, mixéry, šicí stroje, mlýnky, fény apod.
Ke zpětnému odběru můžete, v případě nákupu nového, odevzdat i spotřebiče větších rozměrů jako např. chladničku, pračku, sporák apod.
Když doslouží…

Nikdy nevyhazujte nepotřebná elektrozařízení do popelnice nebo do přírody, mohou obsahovat nebezpečné látky. Při zajištění recyklace potřebují odborné zacházení. Můžete je odevzdat u prodejce, na sběrném dvoře nebo jiných označených místech zpětného odběru.

Ze sběrných míst jsou vysloužilé elektrospotřebiče odvezeny do zpracovatelských zařízení, kde jsou přístroje nejprve rozebrány na jednotlivé komponenty, ze kterých jsou odstraněny součásti obsahující nebezpečné látky (např. kondenzátory, baterie, atd.). Následně se součásti bez nebezpečných látek drtí a třídí podle druhu materiálu pro recyklaci.

Seznam prodejen PLANEO, ve kterých naleznete kontejner na vysloužilé elektrospotřebiče, najdete ZDE.

Další novinky