Apple Macintosh – osobní počítač s historií

Před 39 lety byl založen projekt Macintosh a cíl byl jasný: vytvořit snadno ovladatelný a cenově dostupný stolní počítač. Vývojář Jef Raskin název zvolil podle své oblíbené odrůdy jablka McIntosh a uvedení počítače na trh 24. ledna 1984 bylo doprovázeno slavnou televizní reklamou vycházející z románu anglického spisovatele George Orwella s názvem 1984. V tomto románu poprvé zazněla věta „Velký bratr Tě sleduje!“, která se záhy stala celosvětovým fenoménem.

Není jablko, jako jablko

První Mac – Macintoshe 128K přinesl do kanceláří i domovů běžných uživatelů dobře vypadající grafické rozhraní a ovládání pomocí myši. Tento počítač se zapsal do dějin IT jako jeden z nejdůležitějších osobních počítačů všech dob a je dodnes považován za přelomový počítač. Byl osazen 8Hz procesorem a vybaven dvěma sériovými porty společně s 9palcovým černobílým monitorem. Macintosh běžel na operačním systému Mac OS 1.0 a prodával se s aplikacemi MacWrite a MacPaint. Tento osobní počítač odstartoval éru počítačů od Applu a zapsal se do historie i podvědomí lidí nejen slavnou reklamní kampaní.

Oslavte to s námi

Jste milovníky této značky, máte rádi kvalitu a výkon, který nezklame? Podívejte se na naši nabídku výrobků Apple a staňte se součástí rodiny, jenž vidí do budoucnosti. Není to jen užitkové zboží, je to životní styl.

Další novinky